Ніж до мясорубки

Ніж до мясорубки

6cd814015522f9e3c8dd4093ce807d02 Як нагострити ніж для мясорубки в домашніх умовах

Зміст побутових пристосувань в робочому стані – бажання кожної господині. Однак деякі елементи часом не так просто підтримувати в потрібній формі. Ось, приміром, як нагострити ніж для м’ясорубки в домашніх умовах, знають не всі. І все-таки без цієї невеликої деталі господиня зможе приготувати багато м’ясні страви. Варто розглянути деякі практичні поради, як зробити таку заточку і якими пристосуваннями при цьому скористатися.

Зміст

 • 1 Різновиди ножів в м’ясорубці
 • 2 Як нагострити ніж для м’ясорубки в домашніх умовах
  • 2.1 Як точильним каменем правильно заточити ніж для м’ясорубки в домашніх умовах
  • 2.2 найпопулярніший спосіб заточування ножів на м’ясорубку: дерев’яний брусок і наждачка
  • 2.3 Як правильно застосовувати бруски для заточування, що йдуть в комплекті з м’ясорубкою
  • 2.4 Як використовувати болгарку для того щоб за точити ножі на м’ясорубку
  • 2.5 Як самому нагострити ніж на м’ясорубку точильним колом
 • 3 Як нагострити ніж для м’ясорубки в домашніх умовах: відео

Різновиди ножів в м’ясорубці

Перед тим, як приступити до заточування ножа з м’ясорубки, необхідно визначити, до якого саме типу відноситься ваш ніж. Справа в тому, що ножі в різних м’ясорубках можуть трохи відрізнятися, а, значить, вимагати різного підходу до заточуванні. При виборі методу заточування бажано звернутися до інструкції виробника і взяти до уваги їхні рекомендації.

Щоб зрозуміти, як заточити ніж для м’ясорубки в домашніх умовах, необхідно розібратися в принципі роботи цього приладу. Далеко не всі розуміють, що ріжучою частиною є не тільки сам хрестоподібний ніж, але і коло з отворами. Основним моментом при роботі м’ясорубки є те, наскільки рівні обидві поверхні і як близько вони розташовані один до одного.

Коли господиня починає відчувати, що ніж у м’ясорубці затупився? Найчастіше це відбувається тоді, коли на хрестоподібному ножі з’являються нерівності та поглиблення. Саме цей фактор розцінюється людиною як затуплений ніж. Значить, прийшов час його наточити.

Можливо в питанні заточування таких ріжучих інструментів обійтися без допомоги фахівців? На щастя, можливо. Для цього необхідно розглянути основні пристосування, з допомогою яких можна якісно виконати цей процес. Далі слід поетапно розглянути, як самому нагострити ніж на м’ясорубку.

993adfaf07e562914eec65aaf8eebcd8 Як нагострити ніж для мясорубки в домашніх умовах

Як нагострити ніж для м’ясорубки в домашніх умовах

Насправді не тільки досвідчені майстри володіють всім необхідним для проведення заточування. В нашому побуті є безліч предметів, які можна з успіхом використовувати в цих цілях. За допомогою чого можна точити ніж такий?

Варто докладно розглянути застосування таких засобів заточення:

 • точильний камінь;
 • дерев’яний брусок і наждак;
 • спеціальні бруски, які входять в комплект;
 • болгарка;
 • точильний круг.

Слід дізнатися, як у цій непростій справі може допомогти точильний камінь.

Як точильним каменем правильно заточити ніж для м’ясорубки в домашніх умовах

Перед тим, як приступити до заточування, необхідно усвідомити основне правило: що б ви не застосовували для заточування, це повинен бути предмет з дрібним зерном. При використанні каменю або наждаку з великими фракціями, заточка вийде неякісною. При неправильному проведенні процесу ніж можна зіпсувати повністю.

Заточувати деталі м’ясорубки можна кількома способами. Для процесу слід підготувати камінь, площа якого буде перевищувати площу самого ножа. Самі ножі бажано помити перед заточуванням і витерти насухо.

 • Розташуйте точильний камінь на рівній поверхні.
 • Помістіть прямо на нього ножа тією стороною, яка в зібраному вигляді примикає до диска з отворами.
 • Виконуйте ножем кругові рухи, поступово збільшуючи швидкість рухів.
 • При заточуванні трохи натискайте на ніж, тим самим прискорюючи заточку і підвищуючи її якість.
 • Якщо вам необхідно привести в порядок занадто тупі ножі, спробуйте наступний спосіб. Він трохи складніше, однак, з його допомогою можна заточити навіть саме тупе лезо.

 • Захистіть руки рукавичками.
 • Закріпіть ніж від м’ясорубки або просто візьміть його в руку.
 • Іншою рукою починайте виконувати кругові рухи, притискаючи камінь до ножовий поверхні.
 • Повторіть дію кілька разів, даючи невеликі перерви після нагрівання ножа.
 • Важливо! Для заточення ножів не рекомендується користуватися автоматичними машинками. Справа в тому, що при перегріванні металу ніж може втратити свої властивості. Якщо ніж злегка нагрівся, не охолоджуйте його в холодній воді. Він повинен поступово остигати.

  Це один із найпростіших методів, як точити ножі для м’ясорубки в домашніх умовах. Тепер слід трохи обговорити використання наждачного паперу.

  3d402fad03b5692cae20232c062931a3 Як нагострити ніж для мясорубки в домашніх умовах

  Найпопулярніший спосіб заточування ножів на м’ясорубку: дерев’яний брусок і наждачка

  Цей метод особливо актуальний у тих випадках, коли ніж затупився злегка. Наждачний папір може бути різної щільності. Щоб вибрати відповідний рівень зернистості, необхідно відштовхуватися від товщини самого металу. Чим він щільніший, тим вище повинна бути зернистість наждачного паперу.
  Навіть якщо ви використовуєте при заточуванні ножів папір з великою кількістю фракцій, для завершального етапу заточування бажано скористатися дрібним зерном, можливо, навіть нульовкою. Це допоможе ще краще відшліфувати поверхню і ножа вистачить на більшу кількість часу.

  Накрийте дерев’яний брусок наждаком. Краще – прикріпіть його на бруску. Акуратно тріть ножем по поверхні наждаку. Повторюйте процедуру до тих пір, поки ніж не заточиться.

  Важливо! Деколи вимагають заточування обидва ножа: та хрещатий, та диск з отворами. При необхідності будь-яку процедуру можна повторити з кожним ножем.

  Після того, як ніж заточений, його слід вимити і витерти насухо.

  d24c39adde4e191655ae210af61e019f Як нагострити ніж для мясорубки в домашніх умовах

  Як правильно застосовувати бруски для заточування, що йдуть в комплекті з м’ясорубкою

  Якщо разом з м’ясорубкою в комплекті є брусок для заточування, немає необхідності шукати альтернативи. Бруски, призначені для такої заточування, найкраще підходять металу, з якого виконаний ніж. До того ж їх форма і метод застосування дуже простий і їм зможе скористатися будь-яка господиня. Як правильно виконати заточку такого типу?

  Бруски, які йдуть в комплект з м’ясорубкою, мають певну форму. Щоб заточити ніж за допомогою цього пристосування, досить просто надіти цей брусок замість диска з отворами. Після цього потрібно повторювати дії як при перемелюванні продуктів. Важливо повертати ручку з рівномірною швидкістю, поступово збільшуючи її.

  Для того, щоб заточити сам диск з отворами, необхідно скористатися другим бруском. Він надівається замість хрестоподібного ножа. Після того, як ви деякий час будете обертати рукоятку, помітите сліди на бруску. Швидше всього, що ваші ножі вже заточені.

  5f0c17936fe394055e918dd402e626e7 Як нагострити ніж для мясорубки в домашніх умовах

  Як використовувати болгарку для того щоб за точити ножі на м’ясорубку

  Якщо ви хочете заточити ніж за допомогою будь-якої автоматичної техніки, не можна забувати про правила особистої безпеки. Також і сам ніж може значно втратити в якості після такої заточування. Найкращий варіант – все робити вручну. Якщо ви все-таки хочете скористатися болгаркою, зверніть увагу на наступні рекомендації.

  • Захистіть саме лезо, попередньо обробивши його соняшниковою олією.
  • При роботі з болгаркою робіть часті перерви, щоб виключити, перегрів ножа.
  • Закріпіть ніж на шворні.
  • Увімкніть болгарку.
  • Строго під прямим кутом зробіть заточку.

  Для заточування за допомогою болгарки можна скористатися спеціальними насадками на липучках. Ступінь зернистості також можна регулювати, змінюючи ці насадки. Якщо все зробити правильно, якість заточування буде непоганим.

  Розглянувши кілька способів, як правильно заточити ніж для м’ясорубки в домашніх умовах, тепер трохи обговорити методи самостійної заточування із застосуванням точильного круга.

  715252998df8ac205482c60842ababb0 Як нагострити ніж для мясорубки в домашніх умовах

  Як самому нагострити ніж на м’ясорубку точильним колом

  Розібравшись в тому, за яким принципом працює м’ясорубка, легше зрозуміти, які методи заточування більш прийнятні. Як користуватися точильним колом у цих цілях?

  Звичайно, якщо цього пристосування у господарстві немає, то тільки для заточування ножів з м’ясорубки, купувати його не рекомендується. Робота з точильним колом вимагає від майстра вправності і обережності.

 • Зніміть ніж і обробіть його маслом.
 • Увімкніть точильний круг на невеликих обертах.
 • Захистіть руки.
 • Притримуючи рукою ніж, притисніть його до обертовому колі.
 • Періодично переривати роботу для того, щоб дати металу охолонути.
 • Після того, як наточений ніж, його можна промити і висушити. Якщо ви все зробите правильно, то ніж, наточенный таким методом, буде тривалий час залишатися гострим та якісно перемелювати їжу.

  3637e16a5dacd7d2bea53558e4be218d Як нагострити ніж для мясорубки в домашніх умовах

  Як нагострити ніж для м’ясорубки в домашніх умовах: відео

  Ми побачили кілька способів, як нагострити ніж для м’ясорубки в домашніх умовах. Відео, наведене нижче, допоможе засвоїти матеріал і покаже його практичне застосування.  Source: dovidkam.com

  Добавить комментарий