Розповідь про гриб лисичка на українській мові – Популярные диеты

Розповідь про гриб лисичка на українській мові

Розповідь про гриб лисичка на українській мові

Лисичка звичайна, або як її ще називають – лисичка справжня (лат. Cantharellus cibarius) – невеликого розміру і жовтувато-оранжевого кольору гриб сімейства лисичкових.

Гриби ростуть як поодиноко, так і великими групами, в хвойних і змішаних лісах. Лисички краще збирати в період з червня по липень, а потім з серпня по жовтень. Вони люблять з’являтися там, де ростуть ялини, сосни, дуби, буки.

Як виглядає лисичка? Діаметр її капелюшки може досягати 10 см, капелюшок злегка втиснула, з хвилястими краями і глибокими пластинками. Поверхня гладка, матова, суха. Ніжка, зрощена з капелюшком, також пофарбована в жовтувато-рудий колір, в довжину не перевищує 8 см. М’якоть біло-жовта, ароматна, пружна. Запах грибів лисичок, що примітно, не звичайний грибний, а швидше нагадує сушені фрукти або ароматні трави.

Чим корисні лисички?

Крім чудових смакових і поживних властивостей, користь лисичок для здоров’я в тому, що в ній повністю відсутні паразити, червоточини і личинки комах. Вся справа в специфічному складі лисичок. У суперечках і м’якоті цього гриба є речовина хіноманнозу, яка згубно діє на сторонні мікроорганізми, тому ні гельмінтів, ні інших членистоногих в м’якоті ніколи не зустрічається. Тому лисички складу яких повністю позбавлений від шкідників, є єдиними кошерними грибами.

За шкідливим властивостям накопичувати радіонукліди лисички відносяться до середньої групи – тобто до вередньонакопичуючі видам грибів.

Лисички – гриби вкрай корисні завдяки вмісту безлічі корисних речовин. У м’якоті містяться цінні полісахариди – хітінманноза, ергостерол і траметоноліновая кислота. Як уже згадувалося вище, хітінманноза є найціннішим препаратом проти глистів. Інша активна речовина, що входить до складу грибів лисичок – ергостерол, який ефективно впливає на ферменти, що містяться в печінці. Завдяки цьому вони дуже корисні при таких захворюваннях печінки, як гепатит, ожиріння печінки, гемангіома. У складі лисичок містяться білки, жири і вуглеводи; білок містить 8 незамінних амінокислот, вітаміни B1, PP, С і А, такі мікроелементи як мідь, залізо і цинк.

Відзначено корисні властивості лисичок для зору; регулярне вживання в їжу цих грибів здатне запобігти виникненню безлічі захворювань і запалень очей.

Що роблять з лисичками

Лисичка – гриб їстівний, дуже смачний і придатний в їжу в будь-якому вигляді, до того ж, відмінно зберігається. Їх сушать, смажать, солять, маринують, вони годяться для приготування супів і жульєнів. Смажені лисички в сметані – традиційна страва французької кухні. З лисичок готують безліч вишуканих соусів, грибних заготовок, солінь.

« Лінь Цибуля »Source: moyaosvita.com.ua

Leave a Comment